nprcz

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.

Miło nam poinformować, iż w związku z pozytywną weryfikacją wniosku i wysoką oceną działań zaplanowanych do realizacji nasza szkoła -  II Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w |Hajnówce – otrzymała dotację w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2121 – 2025” Kwota dofinansowania wynosi 15 000 zł. ( 12 000 – dotacja z budżetu państwa + 3 000 – wkład własny).

Głównym celem Programu jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz modernizacja wyposażeń bibliotek.

Zakupione nowości wydawnicze, uzupełnienie lektur szkolnych pozwolą w przeprowadzeniu wielu działań promujących czytelnictwo.

Ponadto w ramach uzyskanego wsparcia finansowego w pomieszczeniach bibliotecznych  nastąpi wymiana oświetlenia na energooszczędne LED. Nowe oświetlenie znacząco wpłynie na mniejsze zużycie prądu oraz zmniejszy negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne emisji dwutlenku węgla oraz poprawi warunki pracy nauczyciela bibliotekarza.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w realizacji tego programu.