nprczW ramach realizacji działań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.0 czytelnia szkolna 30 listopada gościła na spotkaniu z uczniami klasy ID i IIIA panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce Agnieszkę Kazberuk i panią Joannę Kisielewicz.

Pani dyrektor zapoznała młodzież z działalnością biblioteki oraz zaprosiła uczniów do Dyskusyjnego Klubu Książki oraz innych form mających na celu rozwijanie i promocję czytelnictwa.

Natomiast pani Joanna Kisielewicz zaprezentowała postać patrona biblioteki doktora Tadeusza Rakowieckiego  jako lekarza, astronoma, humanisty i bibliofila.

Przy wykorzystaniu archiwalnych zdjęć, dokumentów, listów zawartych w prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję poznać bogate życie, działalność i dorobek naukowy doktora Rakowieckiego. Pani Joanna bardzo rzeczowo i wyczerpująco omówiła drogę życia patrona biblioteki.

Spotkanie było bardzo owocne i szczegóły z życia  doktora T. Rakowieckiego, wpisanego do Księgi Zasłużonych Hajnowian, w pamięci uczniów zostaną na długo.

Image-000003
Image-000004